Mikrotik

آخرین مطالب
Mikrotik Traffic Monitor
بررسی ابزارهای Torch و Traffic Monitor در روتربردهای میکروتیک

در این راهنما ابزارهای Torch و Traffic Monitor در روتربردهای میکروتیک را به شما معرفی می‌کنیم. در ادامه ابتدا ابزار Torch و سپس ابزار Traffic Monitor را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر >>
Mikrotik IP Scan Ping Traceroute
بررسی Ping و Traceroute و عملکرد IP Scan در میکروتیک

در این مقاله قصد داریم ابزارهای Ping، Traceroute و IP Scan در روتربردهای میکروتیک را معرفی کنیم. با استفاده از ابزارهای Ping و Traceroute می‌توانید شبکه‌تان را عیب‌یابی کنید. از ابزار IP Scan هم می‌توان برای جستجو در شبکه‌ استفاده کرد.

بیشتر >>
Mikrotik NTP
همه چیز درباره‌ تنظیمات زمان یا NTP در میکروتیک

زمان برای کامپیوترها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ تا جایی که اگر سیستم‌های کامپیوتری از زمان و تاریخ دقیق اطلاع نداشته باشند، نمی‌توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

بیشتر >>
چگونه اینترفیس های روتر میکروتیک را bridge کنیم
چگونه اینترفیس های روتربرد میکروتیک را Bridge کنیم؟

روتربرد میکروتیک همان‌طور که از نامش پیداست یک مسیریاب است. مسیریاب دستگاهی است که وظیفه‌ی برقراری ارتباط بین شبکه‌های مختلف را به عهده دارد؛ به عبارت دیگر هر کدام از اینترفیس‌های روتربرد به یک شبکه‌ی مجزا متصل می‌شود و آن‌ها را به یکدیگر متصل می‌کندروتربرد میکروتیک همان‌طور که از نامش پیداست یک مسیریاب است. مسیریاب دستگاهی است که وظیفه‌ی برقراری ارتباط بین شبکه‌های مختلف را به عهده دارد؛ به عبارت دیگر هر کدام از اینترفیس‌های روتربرد به یک شبکه‌ی مجزا متصل می‌شود و آن‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند

بیشتر >>
چگونه پکیج های میکروتیک را به روتر میکروتیک اضافه کنیم؟

با توجه به کاربردهای خانگی و تجاری می‌توان تعدادی از ویژگی‌های به کار رفته در RouterOS را اضافه یا حذف نمود. درنتیجه کاربر می‌تواند ویژگی‌های مورد نظر خود را انتخاب کند و حجم نسخه‌ی نصب شده‌ی RouterOS خود را کنترل کند.

بیشتر >>
نحوه نصب Firmware با Netinstall در روترهای میکروتیک

گاهی لازم است که RouterOS را دوباره نصب کنیم. این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم عامل میکروتیک (RouteOS) به درستی عمل نمی‌کند و نمی‌توانیم به روتربرد میکروتیک متصل شویم. برای نصب دوباره RouterOS نیاز به Netinstall داریم.

بیشتر >>
پیکربندی PPPoE Server در روترهای میکروتیک

امروزه ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت (ISPs) به کمک این پروتکل به کاربران خود سرویس‌هایی مانند سرویس ADSL می‌دهند.

بیشتر >>
مُدهای مختلف Station در لینک های وایرلس تجهیزات میکروتیک

اینترفیس وایرلس در هر کدام از مدهای Station به دنبال اکسس‌پوینت (AP) مناسب می‌گردد و سعی می‌‌‌‌کند به آن متصل شود.

بیشتر >>
اسکرول به بالا
× گفتگوی آنلاین