سوئیچ مدل SF300-24MP از سری ۳۰۰ سیسکو Small Business

SF300-24MP

مدل دیگری از سوئیچ‌های قابل‌ مدیریت سری ۳۰۰ سیسکو، سوئیچ SF300-24PP می‌باشد. این سوئیچ مدیریت شده به صورت روی میز، دسکتاپ و در رک که فضایی معادل یک یونیت را اشغال می کند، قابل نصب است..
این دستگاه مجهز به ۲۴ پورت است که ۲۴ پورت با سرعت ۱۰/۱۰۰ مگابیت دارد و ۴ پورت combo یا مشترک بین پورت‌های اترنت و SFP یا جایگاه قرار گرفتن ماژول فیبر نوری است، که سرعت این پورت‌ها ۱۰۰۰ یا یک گیگ بیت است.
ظرفیت این سوئیچ برای انتقال دیتا با پهنای باند، ۱۲.۸Gbps است و میزان پردازش در هر ثانیه و عملکرد ارسال آن در هر ثانیه ۹.۵۲ یک میلیون پکت (۹.۵۲Mpps) است.
آدرس MAC دستگاه‌های مختلفی که به پورت‌های این سوئیچ وصل است برابر ۱۶K یا ۱۶۰۰۰ است.
مدل SF300-24MP از پروتکل‌های مدیریت راه دور مانند SNMP 1 ،RMON 1 ،RMON 2 ،RMON 3  RMON 9 ،Telnet ،SNMP 3 ،SNMP 2c ،HTTP ،HTTPS ،SSH ،CLIپیروی می‌کند. الگوریتم رمزگذاری سوئیچ MD5 و روش احراز هویت آن Secure Shell (SSH) RADIUS ،+TACACS است.
دیگر ویژگی‌های این سوئیچ شامل سوئیچینگ لایه‌ی ۳، سوئیچینگ لایه‌ی ۲، پشتیبانی از DHCP ، WRR، BOOTP، VLAN ،IGMP اسنوپینگ، Syslog ،IPv6 ،DiffServ می‌باشد.
سوئیچ SF300-24MP پروتکل‌های زیر را پشتیبانی می‌کند:

Spanning Tree
Rapid Spanning Tree Protocol
Trivial File  Transfer Protocol
MSTP
Cisco Discovery Protocol

هم‌چنین از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

MLD snooping
Multicast Storm Control
Unicast Storm Control
Firmware upgradable
 ACL

از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به قابلیت storm control یا حمله‌های Dos یا DDos و نیز کیفیت خدمات یا QoS و port mirroring اشاره کرد.
این مدل از سوئیچ با استانداردهای زیر سازگاری دارد:

IEEE 802.3abIEEE 802.1abIEEE 802.3xIEEE 802.3
IEEE 802.3afIEEE 802.1sIEEE 802.1DIEEE 802.3u
 IEEE 802.1xIEEE 802.1QIEEE 802.3z
 IEEE 802.1wIEEE 802.3adIEEE 802.1p

سوئیچ SF300-24MP یک رم ۱۲۸ و ۱۶ مگابایت فلش مموری دارد. شاخص‌های وضعیت توان Link activity, port transmission speedsystem هستند.
در جدول زیر به بعضی دیگر از ویژگی‌های این مدل اشاره کرده‌ایم:

ولتاژ کاری۱۲۰/۲۳۰ ولت
جریان AC/50-60 Hz
عرض۴۳.۹ سانتیمتر
عمق۳۵ سانتیمتر
ارتفاع۴.۴ سانتیمتر
وزن۵.۳ کیلوگرم
دمای انبار۰-۴۰ سانتیگراد
دمای عملکرد۲۰-۱۰۵- سانتیگراد
رطوبت مجاز غیرمتراکم۱۰-۹۰%

همچنین جعبه‌ی دستگاه شامل یک کیت رک‌مونت و یک کابل سریال است.

گارانتی یک‌ساله‌ی پرونکسو سوئیچ SF300-24MP را هم مانند سایر سوئیچ‌های سیسکو، ضمانت می‌‌کند. در صورت تمدید این گارانتی تا ۳ سال قابل افزایش است.

جواب سوال خود را نیافتید؟ یا آنچه که در بالا گفته شد کافی نبود؟

آدرس ایمیل خود را برای ما بگذارید تا اطلاعات بیشتری را برای شما ارسال کنیم. تلاش خواهیم کرد پاسخ بهتری برای مسائل فنی شما ارائه کنیم. 

بیشتر بخوانید

داریوش ابراهیمی

آشنایی با شرکت و محصولات Ubiquiti Networks

مقدمه Ubiquiti Networks یک شرکت آمریکایی است که در زمینه فناوری‌های مرتبط با شبکه‌های کامپیوتری فعالیت می‌کند. تجهیزات Ubiquiti محدوده‌ای از کسب و کارهای کوچک و متوسط (Enterprise) تا شرکت‌های

ادامه مطلب »
استاندارد nbase-t
محمد امین کمالی

استاندارد NBASE-T چیست ؟

در استاندارد Ethernet که با نام IEEE 802.3 شناخته می شود از کابل‌های Twisted Pair (زوج سیم به هم تابیده) به عنوان رسانه ارتباطی استفاده می‌گردد.

ادامه مطلب »
معصومه حسین آبادی

ARP چیست؟

پروتکل ARP یا Address Resolution protocol یک پروتکل لایه دو است، که کار آن به دست آوردن آدرس لایه دو یا همان آدرس فیزیکی مقصد که معروف به MAC می باشد از روی آدرس لایه سه ای یعنی IP است.

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا
× گفتگوی آنلاین